Şubat İndirimleri!

İnternet alışverişi yayılmaya başladığından beri bu teknolojiyi kullananlar arasındayım. İlk başta havale yöntemiyle ödeme yapıyordum, sonra sanal kart kullanmaya başladım. Anne olana kadar kozmetikten ayakkabıya giyimden elektroniğe her şeyi internet üzerinden satın alırdım, yurt içi – yurt dışı fark etmez, konuya baya hakim olduğumu düşünürdüm. Gel gör ki anne olduktan sonra o zamana dek hiç fark etmediğim bir sektörü keşfettim, yeni sitelerden alışveriş yapmaya başladım.

Kızıma hamile olduğum sırada şubat indirimleri var mıydı, yoksa benim ilgimin dışında mıydı hatırlayamıyorum ama ufaklığın ilk şubatında meşhur şubat indirimlerini yakaladım. Özellikle şu an hamile olanlar veya bebeğinin büyük araç gereç satın alımını erteleyenler için %28-30 arası indirimlerden faydalanma zamanı!

İndirimleri kaçırmamak için;

  1. Birçok bebek sitesi şubat ayı boyunca her gün farklı ürün gruplarına indirim uyguluyor. İlk olarak sevdiğiniz, güvendiğiniz, alışveriş yapmak istediğiniz birkaç sitenin şubat takvimine göz gezdirebilirsiniz.
  2. Kimi siteler %28, kimi %30 indirim uygular. Özellikle oto koltuğu, beşik, park yatak, bebek arabası, akülü araba, vb pahalı ürünlerde %2 fark yaratabiliyor.
  3. Hem mağaza, hem internet sitesi şeklinde çalışan firmalarda mağazadan da indirimleri yakalayabiliyorsunuz. Ama ben internet sitelerini kullanmanızı tavsiye ederim, çünkü siz sabah 10’da mağazaya koşana kadar insanlar gece 12’den itibaren kaynakları tüketmeye başlıyorlar.
  4. Rakip siteler genellikle birbirlerini kollayarak ürün fiyatlarını indiriyorlar. Bir gün bir sitede kaçırdığınız bir ürünü ertesi gün başka bir sitede yakalayabilirsiniz. Telaşa mahal yok yani 🙂

Günün sonunda rekabet iyidir, piyasayı canlandırır. Şubat indirimlerinin Çılgın/Kara Cuma, ayın ilk/son günü, vb başka pazarlama oyunlarıyla çoğalmasını diliyorum. Alışveriş manyağı değilim ama sürekli büyüyen ve ihtiyaçları ayrı ayrı şekillenen 2 çocuk annesiyim; indirimler şart 🙂

Herkese iyi alışverişler!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s